Rólunk - iskola történet

Növendékeink és tanáraink életében nagy változást jelentett, hogy 2006. szeptember 1-jén megnyitotta kapuit a Hébé Alapítvány a Művészetoktatásért által fenntartott új művészeti iskolánk.

Hosszas előkészületek - az alapítvány létrehozása, bírósági bejegyeztetése, az iskola alapítása, nyilvántartásba vétetése, a működési engedélyhez szükséges irattömeg elkészítése, szakértői véleményeztetése, a szülőkkel, az ügyészséggel, a minisztériumokkal való egyeztetés, az engedély megszerzése - után már „csak” az oktatás helyszínének elkészítése volt hátra.

Június 26-án kezdődtek a munkálatok a Ságvári Iskola alagsorában lévő kb. 200 m2 volt pinceklub raktár-lomtárban az elmúlt 30 évben felhalmozott, nyakigérő lomhalmaz kirámolásával, amely 4 teljes napig 6 ember munkájával sikerült. A munkálatok a falak bontásával, a rengeteg törmelék kihordásával,a lejárati ajtó és az ablaknyílások kivésésével, a vakolat leverésével, a villanyvezetékek, kapcsolók, konnektorok áthelyezésével - kialakításával, a fertőtlenítő meszeléssel, az iroda és a belső öltöző falának kialakításával, tapétázással, a radiátorok, az újonnan készített ablakok és kereteik, az ajtók mázolásával, a megmentett kerti padok, öltözői székek-padok, vitrinek csiszolásával és festésével - lakkozásával, valamint az iskolából közvetlen átjárást biztosító „kisház” felépítésével, szigetelésével, festésével folytatódott.

Végső munkálatként a táncszőnyeg, az új PVC-burkolatok, a padlószőnyeg lerakása, a lépcsőlejárat „kiöntése”, meszelése, a terem csöveinek burkolása, az álmennyezet, a fali dekoráció, az öltözői fogasok elkészítése,a vitrinek berendezése, az oklevelek elhelyezése, a ruhatárba az állványzat elkészítése, bútorok megszerzése-rendbetétele, a kosztümök elhelyezése, leltározása, a várószoba foteleinek tisztítása, újrakárpitozása várt ránk.
Nagy örömünkre a szülőktől rengeteg anyagi és fizikai segítséget kaptunk, így kerülhetett még függöny, dísznövények és a gyerekek szívének kedves dekoráció az öltözőbe is.
Legidősebb növendékeink nagy elszántsággal vettek részt az indulást megelőző időszak takarítási és propaganda munkájában.

Az anyagi fedezetet a Bounce & Twirl Egyesület, pályázati források, a szülők által az egyesületnek felajánlott 1%, a magánszemélyek, cégek és a Ságvári Iskola biztosított.

Köszönet mindenkinek, aki bármilyen formában támogatta iskolánk létrejöttét!!!

Köszönet

Szigeti Kálmánné
Takács Mihály
és növendékeink

A fent felsoroltak 2006. nyarán munkájukkal hozzájárultak a Hébé Tánc-, Képző- és Színművészeti Alapfokú Művészetoktatási Intézmény létrejöttéhez.

Oroszlány, 2006. szeptember 01.

Geisztné Gogolák Éva
Intézményvezető